Je Ungependa kuandika habari za Burudani hapa?

Je wewe unapenda muziki wa Kiafrika? Unaufatilia muziki wa Kiafrika, Unaujua Muziki wa Kiafrika? Na ungependa kuwajuza wengine unachokijua? Kama ndivyo tafadhali wasiliana nasi tunakuhitaji.

Kwa yeyote anayeweza kuandika kuhusu Muziki wa Dansi na habari za Burudani anakaribishwa kujiunga na Blog hii.

Tafadhali tuwasiliane ama kwa email: piusmicky@yahoo.co.uk au Simu: 0713 666616

Advertisements

4 Responses to Je Ungependa kuandika habari za Burudani hapa?

  1. Anonymous says:

    WENGE TONYATONYA WATIA AIBU MORO WAKOSA WASHABIKI WAPIGIA VITI MZIKI

  2. EWAD.LAURENT says:

    MAMBO.MIMI NI EWAD.LOWASA
    NATAKA WIMBOWA TUMPOKO

  3. Vennie Mugg says:

    Its my great pleasure to go to your web site and to appreciate your terrific posts right here. I like it lots. I can truly feel that you just paid significantly focus for those posts, as all of them make sense and are pretty helpful.

  4. Appreciating the commitment you put into your website and in depth information you offer. It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed information. Wonderful read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: