Charls Hilary Nkwanga

image

Huyu bwana utangazaji wake unanifurahishaga sana huwa yuko mahiri sana kweli hili, na ni tangu enzi zile akiwa Redio Tanzania. Hapa akiwa anatangaza moja kwa moja ligi ya Premier ya UingerezaHongera brother.

Advertisements

5 Responses to Charls Hilary Nkwanga

  1. Augustine Mramba says:

    Hata mimi napenda sana anvyo tangaza huyu brother akiwa pamoja na salim kikeke.Tanzania kuna vipawa ndiposa ikaitwa bongo.wapi huyu jamaa anaitwa Ezekiel malongo nampeza sana zama zile za rtd.From mombasa-kenya

  2. Anonymous says:

    r.p.s kaka ezekiel mungu aipumzishe roho yk salama

  3. Blog

    Charls Hilary Nkwanga | Spoti na Starehe

    • Are you a fan of Tumblr? Using your information has seriously increased my street credit. There is basic… but then there’s you. Are there different write ups you work on? I am really curious about how this might change the world in the long term, it’s probably hard to see them with all the current changes we see happening. I will discuss this website with my Facebook meet up.

  4. Its my great pleasure to visit your site and to love your wonderful posts here. I like it quite a bit. I can truly feel you paid significantly consideration for those articles or blog posts, as all of them make sense and therefore are incredibly valuable.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: