Fally na Celeo nani kamfunika mwenzie humu?

Wenyewe wanasema hiki ni kizazi cha tano cha muziki wa Congo, ambapo kizazi cha nne walikuwa akina JB Mpiana, Werrasson na wenzao ambao kwa kiasi kikubwa walileta mageuzi makubwa kwenye muziki wa Congo.

Celeo Scram na Fally Ipupa wote wanatoka kwa wanamuziki ambao kwa kiasi kikubwa wanatawala kwenye ulimwengu wa muziki wa Congo huku Celeo akitoka kwa Werrason Ngiama na Fally akitokea kwa Mopao Mokonzi.

Jamaa hawa wamechanganya sauti zao tamu sikiliza humu kama wewe ni mpenzi wa Rhumba sikiliza jinsi sauti hizi zinavyodatisha. Wakali hawa wote wanwachanganya sana akina dada kwa mvuto wakisemwa ni ma handsome, sina jibu ya hilo mi naowaona wa kawaida tu hahahahaaha.

Advertisements

4 Responses to Fally na Celeo nani kamfunika mwenzie humu?

  1. Stivin says:

    Kila siku tunasikia vijana wanaotamba ni Fally, Celeo, Ferre, Bill Clinton, Kabose, sisikii vijana wa JB, hivi Mukulumpa hazai?

  2. Really nice blog site and outstanding and content articles.beneficial design and style, as share excellent stuff with excellent concepts and ideas.

  3. I am sure a lot of visitors are surprised by this news but I would like to tell people seeing this article that what is written here is absolutely correct. I’ve always been fascinated about the subject, I plan on doing more investigating on the topic some day soon. This might be a weird thing to to say however… I like your articles. This site definitely has all of the information and facts I wanted. It’s really nice to see you still creating great content still. I really appreciate your efforts and I am waiting for the next post.

  4. Hemp Oil says:

    {I totally felt my brain growing when I browsed your post. I’m really visiting to learn as much as I can on this topic so I can assist others with their concerns in the future. The people who you like are super lucky to have you in their lives. Like so many of you, I try to learn a little bit more about myself every day.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: