Polisi Jamii

Suala la kushirikishwa jamii kwenye kusimamia sheria lapaswa kuhimizwa kuanzia kwa vijana wetu ili wakue na maadili ya kujua wajibu wao kwenye Jamii. Pichani wanafunzi wa Bunge Pr School wakiwavusha wenzao barabara kwa kutumia vibao maalum eneo la Ikulu asubuhi hii.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: